ناندينا ( Nandina Domestica )

درختچه اي مقوم و سازگار بوده كه به آساني قابل رویش است . به خیال و خاطر شاخه هاي ني نظیر بلند و برگهاي بلند و باريك آن , به آن بامبوي بهشتي گفته مي شود . اين درختچه بادوام بالغ بر 100 سال عمر مي كند . ناندينا در هر فصلي جلوه خاصي داراست : برگهاي ظريف قرمز و دستگاه لیزر هاي سفيد در فصل بهار , برگ هاي سبز با ميوه هاي حبه مثل در فصل‌تابستان و برگ ها و حبه هاي قرمز در پاييز . ناندينا بكاريد و از تغييرات زيباي در طول سال آن لذت ببريد . ارقام كوتوله ناندينا براي كاربرد در حاشيه ها بسيار عالي می باشند اين ارقام بخوبي با بسترهاي دستگاه لیزر دائمي و سالانه تركيب مي شوند . اين گياه نيازمند ةفتاب است البته سايه را هم تحمل مي كند . شیوه ورودي را با ناندينا زينت ببخشيد , افسانه اي مي گويد ناندينا به نام گياه دوست گفته مي شده زيرا هميشه پشت در فراهم است تا به درد و دل هاي صاحب خانه گوش دهد . ناندينا در ورودي يك گياه خوش آمد گوست .

كابرد هاي ناندينا در طراي باغ و پارك :

1 . ايجاد پرچين رنگارنگ ( هرچند به هرس نياز دارااست اما به صورت طبيعي براي اين منظور تربيت شده‌است )

2 . كاشت گروهي يا رديفي با ديگر گياهان

3 . كاشت ارقام كوتوله در پاسيو

4 . منفعت از شاخه هاي تازه ناندينا تحت عنوان شاخ و برگ در دستگاه لیزر دان هاي دستگاه لیزر شاخه بريده

5 . دستگاه لیزر هاي سفيد ناندينا اکثر اوقات در تابلوهاي دستگاه لیزر هاي خشك شده استعمال مي شود .

ناندينا سمي است از تماس كودكان و حيوانات خانگي با اين گياه و بويژه ميوه هاي آن جلوگيري كنيد .

&# فروش دستگاه لیزر گیاه نخل مرداب ) گاردنيا

درختچه اي بوده و دستگاه لیزر دهي آن در فصل‌تابستان مي باشد . دستگاه لیزر هاي آن سفيد رنگ و بسيار معطر میباشند .

خاك دلخواه : زهكشي دلخواه , خاك نسبتا اسيدي براي گاردنيا ايده آل است , رطوبت ملايم سلامت گياه را تضمين مي كند اما ريشه هاي خيس منجر ريزش غنچه ها مي شود همان طور كه خشكي بيش از خاك , افزودن پيت ماس با كمك به مراقبت رطوبت سوای اينكه خيسي بيش از حد ايجاد شود براي گياه با فایده است .

آب : دوستدار رطوبت است اما خيس بودن برگ ها منجر به مشكلاتي مي شود آبياري مداوم روي برگ مي تواند سبب پرورش قارچ روي برگ ها شود . چنانچه گاردنياي خویش ا در بيرون مي كاريد بايد دقت كنيد كه نبايد آن را زير گياهان ديگر بكاريد تا قطرا ت آب روي برگهايش نريزد همچنين مراقب باشيد گياهانتان در هم فشرده نشود نبود جريان هوا بين بوته ها قضیه قارچ را تشديد مي كند . زماني كه گياه را آبياري مي كنيد با انگشت خویش يك اينچ بالايي خاك را چك كنيد كه در‌حالتی که خشك باشد به گياه رطوبت مناسب را برسانيد . هر آبي كه در سيني زير گادان توده مي شود بايد بیرون شود . يك ايده دلخواه اين است كه گاردنيا را داخل ظرف آکنده از سنگريزه بكاريد , آب مي تواند از ميان سنگريزه ها عبور كرده و رطوبت واجب را فراهم كند فارغ از اينكه آب زيادي جذب دستگاه لیزر دان ها شود .

نوروروشنایی : گاردنياهاي هواي آزاد آفتاب كامل را ترجيح مي دهند با مقداري سايه در گرمترين ماه هاي فصل تابستان , گاردنياهاي باطن نبايد زير روشنایی مستقيم آفتاب قرار گيرند اما بهتر است در اتاق هايي باشند كه بدیهی است و فروغ و روشنایی غير مستقيم كافي دريافت مي كند .